Blog

Princip fungování UV-C zářiče je známý. S ultrafialovým zářením o příslušné vlnové délce, nejčastěji 240-280 nm dochází, ke sterilizaci a postupnému odumírání mikroorganizmů. Záření UV-C je prokazatelně zhoubné pro živé organizmy. Spektrum jeho využití je velmi široké. Pro naše účely se jedná zejména o dezinfekci a sterilizaci.

Začíná éra post-koronavirová, kdy se lidé po hromadném úprku domů vracejí do kanceláří. A firmy řeší, jak v nich fungovat, aniž by se všichni vzájemně nakazili. Zvítězí přehnaná opatrnost, nebo nevyhnutelné kancelářské promořování? A jakou roli sehrají digitální technologie? Pojďme se nad tím zamyslet v dnešním článku.

Dovolenka slúži k odpočinku a načerpanie nových síl a zážitkov. Bohužiaľ má aj svoje tienisté stránky. Je obdobím, keď majú zlodeji žatvy. Toľko prázdnych domov a bytov. Stačí si vybrať.

Deväť z desiatich Slovákov nikdy nepracuje v režime home office. Možnosť aspoň občasnej práce z domu je pritom šiestym najžiadanejším benefitom celkovo a tretím najvyhľadávanejším nefinančným po flexibilnej pracovnej dobe a dovolenke nad rámec zákona. Čísla z doby pred koronakrízou ukázali na podceňovanie fenoménu home office zo strany slovenských...

České sklářství coby jedno z nejtradičnějších tuzemských řemesel přešlo po privatizaci těžkým obdobím. Zahraniční konkurence společně s neseriozními majiteli odvětví v zemi takřka zničily. Některé sklárny však ožily novým životem, který jim vdechla mladá generace designérů. Příkladem je Bomma, která vyrábí ve Světlé nad Sázavou. Nyní i v nabídce ...