Chraňte sebe i své zaměstnance. Koronavirus nemá rád UV-C záření

23.03.2020

Chcete-li chránit sebe, své spolupracovníky a zaměstnance, investujte do UV-C lamp, které prokazatelně zabraňují v šíření pandemického onemocnění covid - 19, ale i běžnějších forem virů.

Germicidní UVC osvětlení dostupné v eshopu Modernoffice.cz:

Ozonová UV-C germicidní zářivka

Kapesní germicidní UVC tyčinka

Germicidní UVC svítilna

Ozonová germicidní lampa

Germicidní UV-C tabule Nobile Lighting

UV-C germicidní lampa Nobile Lightning

Likvidaci koronaviru společně se zničením jinak rozšířených virů potvrdily výsledky čínských a německých vědců. Rozmnožování koronaviru zabraňuje záření i jednoduchou germicidní svítilnou.

O tom, že koronavirus zabíjí i UV-C záření hovořil v pořadu Pod Lampou slovenského týdeníku Týždeň také slovenský vědec, infektolog a člen krizové štábu Vladimír Krčméry.

Na účinky UV-C záření upozorňovali už američtí vědci před dvěma lety. Virus H3N2, známý jako hongkongská chřipka, tehdy napadl velkou část americké populace a vyvolal paniku. Jedním z nástrojů, které pomohly situaci stabilizovat byly UV-C svítidla, částečně dotované vládou. Zaručovaly v místech s jinak výraznou saturací nenáročné a velmi účinné sterilizování.

UV-C záření se používá k hubení mikroorganismů i při dezinfekci chirurgických nástrojů. Musí se však aplikovat v nižších dávkách než je pro člověka nebezpečná míra. Nízké dávky specifického UVC záření však dokáží viry likvidovat už ve vzduchu.

Lampy s nízkou úrovní UV-C záření se využívají i v nemocničních pokojích, či lékařských čekárnách a pobočkách některých často navštěvovaných obchodů a bank.

Baktericidní ultrafialové záření slouží k účinné sterilizaci vzduchu, tekutin a povrchu. Nabídku sterilizačních svítidel najdete na eshopu modernoffice.cz

Použitím germicidního UV-C svítidla lze zabíjet škodlivé bakterie a mikroby, které mají za následek infekce. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí pacientů ve Spojených státech jsou infekce spojené se zdravotní péčí nejčastější komplikací mezi pacienty léčenými nemocniční péči. Kontinuální dezinfekce světlem redukuje počet škodlivých bakterií jako stafylokok či enterokoky.

Univerzita Strathclyde v Glasgowe také prokázala, že osvětlovací UVC systém může zabíjet bakterie typické pro nemocniční prostory.

Určité bakterie mohou přežít na variabilních površích. To je problémem i obávaného koronaviru a kanceláří snažících se o udržení zaměstnanců v jejich prostorech. Také proto se nyní nabídka germicidních svítidel rozšiřuje o praktické osobní, či kancelářské UVC lampy.

Výhody UV-C osvětlení v boji s viry:

  • účinek vůči koronaviru
  • prokázána likvidace virů
  • nepřetržitá dezinfekce
  • dezinfekce vzduchu i všech povrchů
  • bezpečné použití v přítomnosti lidí
  • účinné vůči bakteriím a mikrobům.

Zdroj: Biztweet.cz